دکتر اسفندیار مالی

بورد تخصصی کودکان و نوزادان

پزشک نمونه استان کرمان در سال ۱۳۷۳ و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری وقت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی
پزشکی عمومی ( ۱۳۶۵ لغایت ۱۳۷۲) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
متخصص کودکان و نوزادان  بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
مجری طرح ریشه کنی فلج اطفال در شهرستان کرمان سال ۱۳۷۳

سوابق تخصصی من

  • بیمارستان میلاد – کلینیک کودکان از سال ۱۳۸۳ تا کنون
  • مرکز تخصصی و فوق تخصصی سهند- کلینیک کودکان از سال ۱۳۸۵ تا ۱۴۰۱                                    • راه اندازی بخش تالاسمی در بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان سال ۱۳۷۶                                        • رئیس مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان کرمان از سال ۱۳۷۳ لغایت ۱۳۷۵                          • ارائه طرح نوین بازدید از خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی بر اساس امتیاز طبق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی برای اولین بار در ایران سالهای ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴                              • طرح شماره ۱۳۷ دانشگاه علوم پزشکی کرمان تحت عنوان پوشش واکسیناسیون کودکان زیر یکسال در مناطق شهری و روستایی شهرستان کرمان سال ۱۳۷۴                                                              • رئیس مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان کرمان از سال ۱۳۷۳ لغایت ۱۳۷۵

دوره های آموزشی گذرانده شده

  • هوش هیجانی، مهارت فردی، خودفروشی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱
  • مدیریت کاربردی سال ۱۳۹۸
  • MBA از GRS Academy سال ۲۰۱۸
  • URS در رابطه با Business Skills
  • ایریدولوژی : سال ۱۳۹۲
  • NLP: سال ۱۳۸۸
  • رفلکسولوژی و پولاریتی تراپی: سال ۱۳۸۶
  • گیاه درمانی و طب سنتی: سال ۱۳۸۴
  • برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی Foxpro : سال ۱۳۷۰

به قلم من

من دکتر اسفندیار مالی متخصص نوزادان، کودکان و نوجوانان دارای بورد تخصصی کودکان ( از دانشگاه علوم پزشکی شیراز)، عضو انجمن کودکان ایران و شاغل در بیمارستان میلاد (از سال ۱۳۸۳) و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی سهند (از سال ۱۳۸۵تا ۱۴۰۱) می‌باشم.

 مفتخرم تا در زمینه طب کودکان و نوزادان، بخصوص اختلالات تغذیه و رشدونمو نوزادان و کودکان، مباحث مربوط به اختلالات بلوغ زودرس و مشکلات ناشی از آن، مانند کوتاهی قد و مشکلات جسمی وابسته به آن، تغذیه در نوزادن و کودکان و بیماری‌های وابسته (مانند چاقی، لاغری و بی‌اشتهایی) و استرس‌ و اضطراب و مشکلات روانپزشکی کودکان، در خدمت شما عزیزان باشم. همچنین تلاش خواهم نمود تا مطالب کاربردی و شایع که مورد سوال اغلب شما والدین گرامی در خصوص فرزندان عزیزتان است را به صورت مقاله و پی‌نوشت در این وب‌سایت قرار دهم.

افتخار دارم تا کتاب تغذیه تکمیلی شیرخواران (۶ تا ۱۲ ماه) را به رشته تحریر درآورده و در این سایت، در اختیار والدین گرامی قرار می‌دهم. چشم‌انداز کاری من، آموزش و راهنمایی والدین برای تربیت و مراقبت از فرزند دلبندشان است تا فرزندان سالم و توانای آنها، آینده‌ساز ایرانی آباد باشند. در این کتاب سعی شده است تا بر اساس تجربیات ۳۰ ساله خود، نگرانی‌ها و مشکلات مادران بابت تغذیه شیرخواران را پاسخ دهم و این کتاب،  چراغی برای روشنی بخشیدن و راهنمایی والدین و رفع ابهامات فرزندپروری آنها است.

 امیدوارم شما عزیزان با ارتباط مستمر با سایت و با راهنمایی‌های خود، یاری‌دهنده من باشید و سوالات، نظرات و نقدهای سازنده خود را با من در میان بگذارید تا شاهد هرچه پر بارتر شدن سایت بوده و بتوانیم آن را به منبعی برای آموزش موضوعات شایع طب کودکان، تبدیل کرده و نگرانی شما والدین را کاهش دهیم.

از این‌که وب‌سایت مرا برای بازدید انتخاب کرده‌اید، بسیار سپاسگزارم. به من افتخار داده و عکس فرزند دلبندتان را در وب‌سایت قرار دهید تا سایر دوستان و آشنایان‌ در اقصی نقاط کشور و جهان، نورچشمی شما را ببینند و به آنها افتخار کنند. برای آپلود عکس کودکان، اینجا را کلیک کنید.

کودکم، شادباش

خلاصه کتاب من برای نوزادان

در سالهای اخیر و با شروع قرن بیست و یکم، توجه انسان به غذاهای سالم و ارگانیک معطوف شده است. به دلیل زندگی ماشینی، متاسّفانه بیماری‌هایی که به دلیل کاهش فعالیت می‌باشند ( مانند چاقی ) رواج پیدا کرده و طی بررسی‌های به عمل آمده، بسیاری از این چاقی‌ها و فشارخون‌ها ریشه در کودکی انسان دارد. به همین دلیل تغذیه در دوران نوزادی، شیرخوارگی و کودکی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
این کتاب، تغذیه کودکان در همه سنین را آموزش نمی‌دهد. در مورد تغذیه تکمیلی شیرخواران از سن ۶ الی ۱۲ ماهگی است. این کتاب، تغذیه تکمیلی را به مادرانی آموزش می‌دهد که دوست دارند کودکانی سالم داشته و آنها را با اصول صحیح تغذیه تکمیلی، پرورش دهند. اگر می‌خواهید در مورد شروع تغذیۀ تکمیلی، انواع غذاهایی که می‌توانید شروع کنید و تهیه آنها، غذاهای ممنوعه، آلرژی‌های غذایی، غذاهای انگشتی، چاقی و بی‌اشتهایی، تغذیه در اسهال و بیماری‌های گوارشی اطلاعات بیشتری کسب کرده و نسبت به سایر مادران، متفاوت دیده شده و کودکتان را با اصول پایه‌ای دقیق، علمی و سالم تغذیه کنید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنم.
کودکم، شاد باش

شعار من این است

کودکم،  شاد باش

افتخارات من

پزشک نمونه استان کرمان در سال ۱۳۷۳ و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری وقت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی

مجری طرح ریشه کنی فلج اطفال در شهرستان کرمان سال ۱۳۷۳